Біологія

Корисні поради
Катерина Приступа, тижневик "Сім днів"

Не буду обманювати, з біологією я "розпрощалася" всього шість років тому. Важко сказати, що являли собою тести для випускників шкіл, але начебто все було виключно за програмою (не сперечаюся, що шкільна програма з біології сьогодні складна).

Головне, орієнтуватися в усіх розділах, тобто ботаніки, зоології, біології людини і загальної біології, а ще мати кмітливість (беру на себе сміливість запевнити, що на вступних іспитах її, тобто кмітливості, та й знань теж, знадобилося б набагато більше).

Крім того, в тестах необхідно було уважно читати завдання. Ну, наприклад, "для прокаріотичної клітини характерна наявність" і далі перераховуються варіанти відповідей. Всім, хто хоч трохи цікавиться біологією (а інакше - навіщо обирати саме цей предмет для тестування?), відомо, що еукаріоти відрізняються від прокаріотів наявністю ядра. І тому тим, хто неуважно прочитає завдання, відповідь може видатись очевидною - ядро. Адже запитують, навпаки, що є у прокаріотів? І такий приклад не один.

Відверто кажучи, у мене були неправильні відповіді тому, що я шукала пастки там, де їх не було. І в результаті - 191,5 балів. Можливо, у когось інша думка з приводу тестування з цього предмета, але: по-перше, скажімо, одна або ж дві невірні відповіді особливої ролі не відіграють, а по-друге, я чула, як дівчатка після ЗНО порівнювали свої відповіді і стверджували, що малюнок, на якому зображені трахеї і бронхи, це кровоносна система - природно, для них завдання були складними і незрозумілими.

Олеся Редько, склала ЗНО на 200 балів

Потрібно звертати увагу на картинки, намагатись їх запам’ятовувати. На тестах було дуже багато картинок, особливо зі старих підручників.

Головне – розрахувати час. Дуже багато є таких, які ніби і знали, ніби і писали, але просто не встигли перенести відповіді у бланк. І зрозуміло, що результат був невтішним.