- Зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури за 2011 рік (I сесія)
- Зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури за 2011 рік (II сесія)
- Зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури за 2012 рік (I сесія)
- Зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури за 2012 рік (II сесія)
- Пробне тестування ЗНО з української мови і літератури за 2013 рік
- Зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури за 2013 рік (I сесія)
- Зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури за 2013 рік (II сесія)
- Пробне тестування ЗНО з української мови 2014-го року
- Зовнішнє незалежне оцінювання 2014 року з української мови та літератури (I сесія)
- Зовнішнє незалежне оцінювання 2014 року з української мови та літератури (II сесія)
- Пробне ЗНО (базовий рівень) з української мови 2015-го року
- Пробне ЗНО (базовий рівень, варіант 2) з української мови 2015-го року
- Зовнішнє незалежне оцінювання (базовий рівень) 2015 року з української мови та літератури
- Зовнішнє незалежне оцінювання (базовий рівень) 2015 року з української мови та літератури (додаткова сесія)
Определите свой хронометраж, прогнав при включенном таймере 1-2 варианта тестов УЦ или любой другой, каких сейчас много продается на "Петровке" (учебник Беляева, сборник тестовых заданий Авраменко-Коваленко). Обратите внимание, сколько раз приходится переписывать сочинение и удается ли уложиться в его оптимальный формат, а также сколько времени уходит на перенос крестиков в бланк ответов.
На некоторые вопросы можно получить ответ, идя от противного, т.е. вычеркивая неправильные варианты.
Некоторые ученики сомневаются в себе, полагая, что не может быть подряд несколько ответов под одной буквой, или что якобы должно быть одинаковое количество ответов А, Б, В и Г. Не стоит выводить подобные закономерности.
Если по литературе вы мало читали оригиналы, то браться за прозу уже нет смысла. Зато поэзии можно успеть проглотить немало. Читайте по несколько раз, чтобы в голове не было винегрета.
Готовясь к творческой части, возьмите по 5-7 заготовок сочинений каждого направления (морально-этического или общественного) и вчитывайтесь в них, чтобы вооружиться конкретными примерами.
На тестировании вначале выполните простые задания по языку, потом - литературу, далее - творческое задание, и в последнюю очередь возвращайтесь к работе с текстом (забирает много времени, а баллов дает немного).
Перед тестированием отдохните и хорошенько выспитесь.
По литературе старайтесь выделить по каждому произведению его основные характеристики: стиль, жанр, композиционное построение, литературный период, литературные типы, главные герои и параллели между ними. Такая схематичность поможет на тестировании.
Українська література
1. Прочитайте ВСЮ літературу ПОВНІСТЮ! І не треба мені тут тяжких вздохів, я увесь 10 клас перечитав на весняних канікулах. А там романи по 400-500 сторінок. Це вам дуже допоможе володіти тонкощами творів, які ви не побачите в хрестоматіях.
2. Міні-конспекти(Авраменко), найголовніше що там є це цитати
3. Цитати. Абітурієнти, які готуються до ЗНО, повинні навчитись читати по-новому. Якщо всім нормальним людям цікавий сюжет, тема, ідея, то ви маєте стати ненормальними. Ви повинні дивитись передусім на характеристику героїв, в що вони одягнуті і що про них кажуть інші. Звичайно тему й ідею ніхто не відміняв, але якщо ви прочитаєте твір повністю, ви це знатимете!
4. Вивчіть теорію літератури! Я дуже пізно дізнався, що така метонімія, синекдоха та оксиморон.
5. Програма. Немає ідеального підручника! В них буває дещо зайве, а дечого немає. Слідкуйте за програмою, і вивчіть все, що вимагається!
6. Звертайте увагу на яскравих героїв, вони допоможуть вам написати власне висловлення
7. Вчіть хоча б в 11 класі вірші напамять!
Українська мова
1. Знову ж таки, авраменко, та ж книжка.
2. Читайте правила, потім тренуйтесь на тестах, адже без практики це все не має змісту!
3. Ще є книжка «комплексне видання для підготовки до укр.. мови» чи щось таке… Вам теж слід пройти, часу в вас багато.
4. Взагалі, після того як пройдете це, беріть все, що можете і набивайте руку.
5. Пройдіть ЗНо попереднії років, але 2014 не чіпайте. Це буде ваше фінальне тренування, візьмете його, коли відчуєте, що готові себе перевірити на знання.
6. Щодо власного висловлення. Тренуйтесь, просіть вчителів, щоб перевірили якщо є така можливість. І ще, тут є суб’єктивний фактор. Мені поставили 20 з 20, хоча там є помилки в 2 аргументі. Це лише припущення, але все ж вчителі з радістю читають твори людей з широким світоглядом, гарно оформлені твори. Хоч і є чітка схема, та я вживав тропи, в приклад навів роман Джека Лондона «Мартін іден». Хоча знову ж таки, це лише припущення! Може трапитись і строгий перевіряючий. Так що не відходьте від схеми. Щодо прикладу з історії або суспільно-політичного життя, читайте біографії яскравих особистостей, цікаві вам історичні факти і т.д. Я цього свій час не зробив, не наступайте на мої граблі. Твір дуже важливий, 20 балів!
7. Читайте словник фразеологізмів! Я там зробив 1 помилку!
8. От що-що, а на рахунок текстів не знаю, що порадити, в мене там стабільно 1 помилка. Ну вони такІ дурнуваті, що капець. Моя вчителька сказала «віднестись до нього як до допустимої жертви, адже сама в них роблю помилки»